Śmiertelny wypadek jelita kleszczowego Zapalenie mózgu ad

Zapadalność na ludzi może być zatem obecnie niedoceniana. Opis przypadku
Późną wiosną 62-letni mężczyzna został przyjęty do lokalnego szpitala w Nowym Jorku z 4-dniową historią zmęczenia, gorączki, obustronnej grudkowo-plamkowej wysypki dłoniowej i pojawieniem się diplopii, dyzartrii i osłabienia prawej ręki i noga. Pochodził z Nowego Jorku i nie miał historii niedawnych podróży. Posiadał konie i spędzał czas na świeżym powietrzu w zalesionej okolicy. Doniesienia o boreliozie były powszechne w jego okręgu zamieszkania, wskazując na aktywność kleszczy w okolicy. Jego historia medyczna obejmowała przewlekłą białaczkę limfatyczną – mały chłoniak limfatyczny (CLL-SLL), który został zdiagnozowany 4 lata wcześniej i początkowo był leczony fludarabiną. Nie przyjmował kortykosteroidów. Przy przyjęciu podano mu niesteroidowe leki przeciwzapalne i doustny antybiotyk (amoksycylinę-klawulanian), który został przepisany przez lekarza pierwszego kontaktu na niedawne zaostrzenie przewlekłego zapalenia zatok, które nawracało od ponad roku. Jego wyjściowa liczba białych krwinek wynosiła 15 000 komórek na milimetr sześcienny i wzrosła do 70 000 komórek na milimetr sześcienny w ciągu ostatnich 6 do 8 miesięcy. Rozpoczął leczenie antybiotykami o szerokim spektrum działania i acyklowirem (700 mg podawano dożylnie co 8 godzin) z powodu podejrzewanego zakażenia ośrodkowego układu nerwowego. Diagnoza różnicowa obejmowała niedokrwienie mózgu, prawdopodobnie związane z leukostazą, infekcją (wirusową, bakteryjną lub grzybiczą) i chłoniakiem.
Tabela 1. Tabela 1. Wyniki analizy płynu mózgowo-rdzeniowego i krwi pacjenta. Początkowe wyniki laboratoryjne były godne uwagi ze znacznie podwyższonej liczby białych krwinek obwodowych (144 200 komórek na milimetr sześcienny) i płynu mózgowo-rdzeniowego z prawidłową glukozą, minimalnie podwyższonego białka, bez białych komórek i ujemnej barwienia Grama (Tabela 1). Szybkość sedymentacji erytrocytów wynosiła 4, posiewy krwi były sterylne, a miana przeciwciał były negatywne dla Borrelia burgdorferi i Anaplasma fagocytophilum. Objawy neurologiczne postępowały, a po 2 dniach został przeniesiony do innego szpitala. W momencie przeniesienia liczba białych krwinek obwodowych wynosiła 174 800 na milimetr sześcienny (4% neutrofili i 94% limfocytów) (tabela 1).
Ustalenia dotyczące cytometrii przepływowej były charakterystyczne dla CLL-SLL. Bakteryjne i grzybowe posiewy krwi były sterylne. Kultury plwociny na gruźlicę i gatunki Legionella były ujemne. Nie wykryto przeciwciał przeciwko Bartonella henselae lub leptospira lub brucella. Jednego dnia po przyjęciu, powtórny nacisk na rdzeń kręgowy wykazał podwyższony poziom białka 192 mg na decylitr, pleocytozę limfocytarną z 891 komórkami na milimetr sześcienny (z 1% neutrofilami i 93% limfocytów) i prawidłowy poziom glukozy (Tabela 1). Cytometria przepływowa płynu mózgowo-rdzeniowego wykazała głównie reaktywną populację komórek T (98% komórek CD45 + było CD3 + / CD5 + małe limfocyty T), bez dowodów na CLL-SLL. Hodowla bakteryjna i barwienie płynu mózgowo-rdzeniowego przez Grama były ujemne. Barwienie tuszem indyjskim, test antygenu cryptococcus i analizy PCR dla wirusa opryszczki pospolitej typu i 2 oraz wirusa JC-BK były ujemne w płynie mózgowo-rdzeniowym.
Rysunek 1
[podobne: flonidan ulotka, okulus kalisz, furagin bez recepty ]

Powiązane tematy z artykułem: flonidan ulotka furagin bez recepty okulus kalisz